OSP Wiązowna - jednostka typu S-4

ul. Kościelna 41

05-462 Wiązowna

ZarządSztandarRemiza, Historia

OSP Malcanów - Jednostka typu S-5

ul. Mazowiecka 22

05-462 Malcanów

ZarządSztandarRemiza, Historia

OSP Glinianka - Jednostka typu S-3

ul. Napoleońska 48

05-408 Glinianka

Zarząd, Sztandar, Remiza,            Historia

Droga Krzyżowa w Wiązownie

Dnia 7 kwietnia o godzinie 18:30, strażacy z OSP Wiązowna i OSP Malcanów wzięli udział w Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami Wiązowny.

 

 

 

 

 

Część druhów w mudurach galowych niosło krzyż na zmianę z mieszkańcami naszej gminy, natomiast strażacy z OSP Wiązowna dbali o bezpieczeństwo uczestników Drogi Krzyżowej na trasie, blokując niektóre ulicej. Całość skończyła się przed godziną 20.

 

O godzinie 22:45 zawyła syrena w OSP Wiązowna. Dyspozycją Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Otwocku udaliśmy się do miejscowości Majdan w celu sprawdzenia zagrożenia po załączeniu się czujki przeciw pożarowej w Hotelu Brant. Po przyjeździe na miejsce i sprawdzeniu pomieszczeń alarm okazał się fałśzywy. Oprócz naszej jednostki na miejscu był zastęp JRG Otwock.

 

Tekst: Karol Świstak        Zdjęcia: Katarzyna Tuszowska

 

Strona projektu współfinansowana ze środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013