OSP Wiązowna - jednostka typu S-4

ul. Kościelna 41

05-462 Wiązowna

ZarządSztandarRemiza, Historia

OSP Malcanów - Jednostka typu S-5

ul. Mazowiecka 22

05-462 Malcanów

ZarządSztandarRemiza, Historia

OSP Glinianka - Jednostka typu S-3

ul. Napoleońska 48

05-408 Glinianka

Zarząd, Sztandar, Remiza,            Historia

Dzień Otwarty w OSP w Gliniance

W niedzielę 07 maja 2017r w ramach obchodów 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Gliniance odbył się Dzień Otwarty, podczas którego strażacy gościli u siebie mieszkańców Glinianki i okolicznych miejscowości. Każdy mógł zapoznać się z wyposażeniem jednostki z Glinianki, obejrzeć strażnicę i pomieszczenia do których na codzień nie ma wstępu. Na gości-zwłaszcza tych najmłodszych- czekało wiele aktracji m.in. pokaz ratownictwa drogowego, konkursy plastyczne z nagrodami, obsługa odcinka gaśniczego i celowanie wodą do celu. Każdy kto odwiedził strażaków mógł liczyć na kiełbaskę lub kaszankę z grila, zimne i ciepłe napoje oraz słodki poczęstunek. Każde dziecko otrzymywało także okolicznościowe gadzety związane z jubileuszem OSP w Gliniance. Pomimo kapryśnej -jak na maj- pogody, OSP w Gliniance gościła u siebie dziesiątki sympatyków straży. Niewątpliwą atrakcją była wystawa pamiątek związanych z pożarnictwem przygotowana przez Pana Edwarda Pokrywkę. (fot.Michał Piętka)

 

 

 

 

 

Strona projektu współfinansowana ze środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013