OSP Wiązowna - jednostka typu S-4

ul. Kościelna 41

05-462 Wiązowna

ZarządSztandarRemiza, Historia

OSP Malcanów - Jednostka typu S-5

ul. Mazowiecka 22

05-462 Malcanów

ZarządSztandarRemiza, Historia

OSP Glinianka - Jednostka typu S-3

ul. Napoleońska 48

05-408 Glinianka

Zarząd, Sztandar, Remiza,            Historia

Niebezpiecznie niskie temperatury

W ostatnich dniach mamy doczynienia z bardzo silnymi mrozami, jakie występują w całej polsce. Niższe temperatury sprawiają, że staramy się ogrzać nasze domy i mieszkania jeszcze mocniej, ale niestety jest to bardzo niebezpieczne.

Dnia 25 lutego 2018 roku około godziny 8 rano zastęp z OSP Wiązowna został zadysponowany do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym przy ulicy Sportowej w Wiązownie. Dzięki szybkiej interwencji strażaków nie doszło do poważniejszych strat. Na miejscu oprócz naszej jednostki zadysponowano JRG Otwock i OSP Malcanów. Pożary sadz są zazwyczaj spowodowane niedokładnym czyszczeniem przewodów kominowych. Przed sezonem grzewczym jak i w jego trakcie należy rzetelnie zadbać o stan techniczny komina.

 

Dnia 27 lutego 2018 roku około godziny 13 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Emowie przy ulicy Runa Leśnego. Do zdarzenia wyjechał nasz ciężki zastęp. Po przyjeździe na miejsce pierwszych jednostek, stwierdzono pożar drewnianego budynku objętego w całości ogniem. Akcję utrudniała niska temperatura, która powodowała zamrazanie wody. Działania strażaków trwały około 2,5 godziny.Jak widać mrożne dni są utrudnieniem nie tylko dla zwykłych ludzi ale także i dla nas - strażaków, o czym przekonaliśmy sie podczas tego pożaru. W akcji brali udział JRG Otwock, OSP Wiązowna i OSP Malcanów.

 

Tekst: Karol Świstak  Zdjęcia: Anna Kuzawa   -  OSP Wiązowna

 

Strażacy po akcji w Emowie:

 

Strona projektu współfinansowana ze środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013