Obchody świeta Wojska Polskiego 2015

Z okazji Święta Wojska Polskiego Ochotnicze Straże Pożarne w Malcanowie i w Wiązownie wzięły udział w obchodach tego niezwykłego dnia. Uroczystości rozpoczęto o godzinie 17,00 przed Kopcem w Wiązownie u zbiegu ulic Lubelskiej i Boryszewskiej. Zebranych w imieniu Wójta Gminy Wiązowna powitał jego zastępca Pan Tomasz Kostyra.

Po krótkim przemówieniu przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci, strażacy oraz mieszkańcy gminy złożyli kwiaty i znicze.

Następnie poczty sztandarowe przy asyście Orkiestry dętej OSP Trąbki przemaszerowały pod urząd Gminy do skweru im. gen. Stefana Grota-Roweckiegodowódcy Armii Krajowej, a stamtąd udały się na uroczystą mszę do kościoła pw Św. Wojciecha w Wiązownie.

Uroczystości zakończono na cmentarzu parafialnym gdzie po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, Apelu Poległych i salwie honorowej wykonanej przez Bractwo Kurkowe złożono hołd poległym żołnierzom.